2016 m. gegužės 26 d. ugdymo įstaigų administracijos atstovai, vaiko gerovės komisijos pirmininkai, socialiniai pedagogai, mokytojai, klasių vadovai buvo pakviesti dalyvauti respublikinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje ,,Pagalbos vaikams, turintiems elgesio ir emocinių sunkumų, praktiniai aspektai”. |
Konferenciją organizavo Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras,Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių miesto pedagoginė psichologinė tarnyba. Konferencijos aktualumas subūrė ne tik Šiaulių miesto ir rajono pedagogus. Sulaukėme svečių iš Vilniaus specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro, Panevėžio, Mažeikių, Kelmės, Radviliškio švietimo įstaigų.
Konferencijos tikslai:
Suteikti pedagogams, pagalbos mokiniui specialistams ir kitiems suinteresuotiems asmenims žinių formuojant palankias nuostatas elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų atžvilgiu bei ugdant jų asmenybę.
Dalintis gerąja pedagogine patirtimi kuriant ir taikant pagalbos vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sunkumų, modelį.
Darbo pedagoginėje psichologinėje tarnyboje patirtis rodo, kad probleminio elgesio vaikų kasmet vis daugėja, o jų „amžius“ jaunėja. Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė konferencijoje pristatė pagalbos vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sunkumų, modelį. Šiaulių miesto pedagoginė psichologinė tarnyba pirmoji Lietuvoje probleminio elgesio vaikams mėgina padėti sukurdama instrumentą – probleminio vaiko elgesio įvertinimo algoritmą. Algoritmą jau spėjo išmėginti keturios miesto progimnazijos: „Romuvos“, Salduvės, V.Kudirkos ir Medelyno. Ugdymo įstaigos savo pirmąja patirtimi dalijosi su konferencijos dalyviais ir skatino visus išmėginti naują instrumentą.
Visi konferencijos dalyviai gavo metodinį leidinį mokytojui „Mokinių probleminio elgesio įveikimas“ (parengė A.Ališauskas, O.Tropina, J.Urnikienė, R.Skerytė- Naginskienė). Tikimės, jog ši metodinė priemonė padės pedagogams atlikti tikslesnį vaiko netinkamo elgesio vertinimą. O vaikams teikti savalaikę, sistemingą ir nuoseklią pagalbą.